Martin Välliku fotonäitusel avaneb Kuu oma lõpututes varjundites

03.03.2023

Märtsi algusest saab raamatukogu konverentsikeskuse juures vaadata taevafotograaf Martin Välliku näitust „Kuu“.

Näitusel on eksponeeritud valik Martin Välliku fotosid ja kompositsioone aastatest 2013–2022. Fotod kajastavad erinevaid Kuuga seotud nähtusi nagu Kuu tõus ja loojumine, faaside muutus, tuhkvalgus, varjutus, värvimängud ning Kuu suhteid maapealsete objektidega nagu puud, ehitised ja meri. Osad hetked on kaamerasse püütud täpselt välja arvestatud ajal ja väljamõõdetud kohas, teised näitavad kiiresti muutuvaid valgusolusid hämariku ajal, kolmandad kajastavad Kuu erinevaid palgeid eri faasides, aastaaegadel ja ilmastikuoludes.

Näituse üldkujunduses on kasutatud taevakehale omaseid liikumisi ja mängulisi vaateid: fotod paiknevad hoones ootamatutes ja ebaharilikes paikades ning tõstavad külastaja pilgu kõrgusesse ja kaugusesse.

Martin Välliku esimene isikunäitus toimus Tartu Ülikooli raamatukogus 1989. aastal, seega on ta nüüd ringiga tagasi samas kohas. Lapsepõlvest alanud astronoomiahuvi hakkas tema fotodele jõudma kümnekonna aasta eest. Igapäevaselt õpetab Vällik Tallinna Inglise Kolledžis füüsikat. Ta on Eesti Füüsika Seltsi, Eesti Astronoomia Seltsi ja Eesti Kunstnike Liidu liige.

Fotonäitus "Kuu" on raamatukogus avatud 30. aprillini.

 
Lisateave:
Kärt Summatavet
Näituse korraldaja

 

Jaga seda lehekülge