Ööraamatukogu avatakse 22. mail

16.05.2017

Esmaspäeval, 22. mail avab Tartu ülikooli raamatukogu Liivi tänava pop-up lugemissaalides taaskord ööraamatukogu, mis kahe nädala jooksul on kõikidel päevadel avatud keskööni.

 „Kevadine ööraamatukogu on meie jaoks justkui hüvastijätt Liivi tänava hoonega, kus me terve selle õppeaasta oleme olnud,“  tõdes  TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik. Sügisel kolib Liivi tänava majja majandusteaduskond, enne seda on vaja ka remonti teha ja nii peab raamatukogu juunikuus oma asjad kokku pakkima. „Meie kindel soov oli aga ööraamatukogu siin ära korraldada, sest tudengid on harjunud siia majja käima. Pärast seda oleme valmis lahkuma.“  

Pop-up lugemissaalides on kohti 200 õppijale. Õhtutundidel pakutakse tudengitele tasuta kohvi ja teed ning kindlasti tulevad ka sel korral õpimotivatsiooni lisama tudengite poolt armastatud ja oodatud lugemiskoerad.  Nemad külastavad ööraamatukogu igal teisipäeval, neljapäeval ja pühapäeval alates kella 19-st.

Ööraamatukogus toimuvad 22. mail ja 2. juunil algusega kell 16.00 üliõpilastele seminarid „Kuidas hoiduda tegevuste edasilükkamisest?“. Seminarides käsitletakse kohustuste irratsionaalse edasilükkamise teemat ja selle mõju igapäevastele tegevustele. Seminare viivad läbi Tartu Ülikooli õppeosakonna nõustamiskeskuse töötajad, kes pakuvad kõikide õppeastmete üliõpilastele õppekorralduslikku, karjääri- ja psühholoogilist nõustamist. Täpsemalt www.ut.ee/noustamiskeskus.

Pühapäeval, 4. juunil, kui ööraamatukogu on viimast päeva avatud, pakutakse kõikidele õppijatele ka torti.

Ööraamatukogu on avatud  nii tööpäevadel kui nädalavahetustel 22. maist 4. juunini  kella 9.00-24.00.  

 

Lisainfo:
Olga Einasto
TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja
737 5774

Jaga seda lehekülge