Raamatukogus avatakse Andres Ehini loomingu näitus

09.03.2020

Neljapäeval, 12. märtsil avatakse Tartu Ülikooli raamatukogus kirjanik Andres Ehini 80. sünniaastapäevale pühendatud näitus, mis annab ülevaate nii tema luule- kui tõlketeostest.

Näituse avamisel tutvustavad Andres Ehini loomingut tema abikaasa, luuletaja ja tõlkija Ly Seppel-Ehin, ja tütar, luuletaja Kristiina Ehin. Lisaks saab näituse avaõhtul kuulata ka kirjanikku ennast – tema hääl kõlab 1973. aastal välja antud vinüülplaadilt.

Suure osa väljapanekust moodustavad Andres Ehini luulekogud. „Ehini luule on omapärane ja ehe, täis nauditavat keele- ja mõttemängu,“ rääkis näituse koostaja, TÜ raamatukogu raamatukoguhoidja Marianne Tiik. „Kõigil on võimalik kohapeal kirjaniku teoseid sirvida ning veenduda tema kaunis ja omanäolises keelekasutuses.“

Lisaks on näitusel välja pandud ka palju Ehini tõlgitud raamatuid, mis pärit Venemaa, Soome, Hiina, Jaapani, Türgi ja mitmete teiste maade kirjanikelt. Samuti saab näitusel vaadata fotosid perekond Ehini isiklikust ja Tartu Ülikooli raamatukogu fotokogudest.

Näitus avatakse neljapäeval, 12. märtsil kell 17.15 TÜ raamatukogu 3. korrusel, humanitaarteaduste saali esisel alal, ning see jääb avatuks 12. aprillini.

Näituse koostas Marianne Tiik ja kujundas Lilian Mengel.

Marianne Tiik
Näituse koostaja