Aristoteles – 2400 aastat filosoofiat

Algus:
06.04.2016 15:30
Lõpp:
20.06.2016 22:00
Asukoht:
näitusesaal
Toimumiskoht:
Raamatukogu
Kategooria:
Korraldaja:
TÜ raamatukogu
Kontakt e-post:

Vanakreeka filosoofi Aristotelese (384-322 eKr) õpetusele ja tema pärandile Euroopa ning Eesti filosoofias pühendatud näitus "Aristoteles – 2400 aastat filosoofiat". Näituse avamine toimub kolmapäeval, 6. aprillil kell 15.30 raamatukogu näitusesaalis.

UNESCO on 2016. aasta kuulutanud Aristotelese mälestusaastaks, sest tänavu möödub tema sünnist 2400 aastat. Näitus Tartu Ülikooli raamatukogus juhatab sisse Aristotelese sünniaastapäevale pühendatud sündmused Tartus. Tutvustatakse Tartu Ülikooli raamatukogus olevaid haruldasi ja olulisi Aristotelese teoste väljaandeid ning Tartu Ülikooli õppejõudude ja kasvandike Aristotelese-teemalisi käsikirju ning uurimusi; posteritel (mis rändavad pärast väljapanekut raamatukogus edasi) antakse ülevaade Aristotelese teostest ja traditsioonist.

Näituse koostajad: Janika Päll ja Meelis Friedenthal (TÜ raamatukogu teaduskeskus), Kaspar Kolk, Ülle Mölder ja Moonika Teemus (TÜ raamatukogu käsikirjade ja haruldaste raamatute osakond), kunstnik-kujundaja Eve Valper ning Eduard Parhomenko (Tartu Ülikooli filosoofia osakond) ja Riin Sirkel (Vermonti ülikool).

Lisainfo:
Janika Päll
vanemteadur
TÜ raamatukogu teaduskeskus
Janika.Pall@ut.ee

Malle Ermel
juhataja
TÜ raamatukogu käsikirjade ja
haruldaste raamatute osakond
tel 737 5744
Malle.Ermel@ut.ee

Jaga seda lehekülge