Avatud juurdepääsu nädal

Algus:
24.10.2022 09:00
Lõpp:
28.10.2022 18:00
Asukoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Toimumiskoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Kategooria:
Internetiaadress:
Korraldaja:
Tartu Ülikooli raamatukogu

Ülikooli raamatukogu osaleb 24.-30. oktoobrini DataCite Eesti konsortsiumi korraldatud Avatud juurdepääsu nädalal, et tutvustada ja suurendada avatud juurdepääsuga teadusinformatsiooni kasutamist ning avaldamist.

Käesoleva aasta teemaga „Kliimaõiglusele avatud“ tehtakse juhtida avalikkuse tähelepanu tõsiasjale, et kliimakriisil on kaugeleulatuvad tagajärjed. ÜRO hinnangul ei mõisteta seda veel kõikjal üheselt ja see takistab kliimaprobleemidega tegelemist. Avatud juurdepääs teadustulemustele loob võimalusi teadmiste õiglasemaks jagamiseks ja käsitlemiseks, aidates seeläbi kujundada arusaamu kliimamuutuste mõjudest ja suunata meid konkreetsetele tegudele. 

26. oktoobril kl 11-12 on kõik huvilised oodatud osalema TÜ teadlase ja kliimaaktivist Madis Vasseri  töötoas "Kust sa tead, et kliima soojeneb?".  Arutlusele tulevad kliimaneutraalsuse eesmärgid, kasvuhoonegaaside mõõtmine ja arvutamine ning kas ja kuidas seda avatud teaduse vahenditega mõõta ja valideerida saaks. Töötuba toimub TÜ raamatukogu Kodavere ruumis ning oodatud on nii need inimesed, kes leiavad, et kliimamuutustega tegelemiseks on aega veel küllalt, kui ka need, kelle arvates oleme juba täna üle katastroofilise kuumenemise piiri.

Avatud juurdepääsu nädala ürituste kava siin.

Jaga seda lehekülge