Eesti luule- ja proosaraamatud 2021: algupärandeid ja kordustrükke

Algus:
10.01.2022 15:00
Lõpp:
10.03.2022 20:00
Asukoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Toimumiskoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu 3. korrus
Kategooria:
Korraldaja:
TÜ raamatukogu
Kontakt e-post:

Raamatukogu kolmandal korrusel saab sirvida eelmisel aastal ilmunud eesti autorite esma- ja kordustrükke. Väljapanekult leiab ligi 100 luuleraamatut ja 160 proosateost.

Luulekogudest on väljas näiteks Martin Lipu “Hilised õied”, mis seni oli käsikirjana Eesti Kirjandusmuuseumis hoiul. Selles on isamaalist ja vaimulikku luulet ning lembe- ja looduslüürikat, kokku ligi 400 luuletust aastatest 1910–1923. Teistest näitusel olevatest kogumikest on riiulitel näiteks Lauri Räpi kogumik “Lihtsate asjade tähtsus”, Vahur Afanasjevi “Tuulevaiksed aastad”, Jaan Kaplinski "Valitud luuletused", Henrik Visnapuu "Noorusluulet" ning Jaak Johansoni “Ööö-, päeva ja lauluraamat", mis luuletuste kõrval sisaldab ka joonistusi ning mõttekatkeid.

Uuematest proosateostest saab näituse külastaja sirvida teiste seas Tõnu Õnnepalu raamatuid "Viimane sõna" ja "Palk", aga ka David Vseviovi "Onu Moritza sõnaraamatut", Ivar Leimuse "Revali linna müntmeistrit", Tiina Laanemi "Öiseid hääli". Mõistagi on väljas ka möödunud aasta romaanivõistluse võidutööd - Loone Otsa “Armastus” ja Juta Kivimäe “Suur tuba”.

Lisaks on näitusel ka mitmed eelmisel aastal välja antud kordustrükid, nende hulgas on näiteks Tammsaare "Juudit", "Tõde ja õigus" IV ja V osa, Jaan Krossi "Mesmeri ring", Viivi Luige "Seitsmes rahukevad".

 

Jaga seda lehekülge