Fotonäitus TEE ehk "Tööstusehitised Eestis"

Algus:
04.04.2019 17:00
Lõpp:
04.05.2019 21:00
Asukoht:
TÜ raamatukogu
Toimumiskoht:
TÜ raamatukogu 2. korrus
Kategooria:
Korraldaja:
Uku Põllumaa
Kontakt e-post:

Uku Põllumaa, Tõnu Nooritsa ja Peeter Paasmäe fotonäitus "TEE" ehk "Tööstusehitised Eestis" annab ülevaate Eesti veidi teistmoodi ajaloost.

Tööstus on paljude jaoks üsna halli kõlaga sõna, mis seostub eelkõige füüsiliste objektide valmistamisega, toomisega või energiaga ning tekitab kujutluspilte tossavatest korstnatest tühermaal, hallist ja morbiidsevõitu metalsest tehismaastikust.

Arhitekt Uku Põllumaa ning fotograafid Tõnu Noorits ja Peeter Paasmäe otsustasid aga näidata, et see kõik ei pruugi olla nii. Mehed tegid tiiru mööda Eestit ning selle tulemusena on sündinud fotode väljapanek veidi teistmoodi ajaloost, mis annab ülevaate, kui mitmekesiseid tooteid on Eestis juba tsaariajast peale tehtud. Lisaks saab näitusel ülevaate suurejoonelistest hoonetest, kus neid tooteid valmistati või valmistatakse, töödeldi või töödeldakse tänaseni.

Näitus „TEE ehk tööstusehitised Eestis“ on mahukama ehitisteemalise projekti jätkuetapp, mida eksponeeritakse Eesti erinevates paikades. Eelmised näitused olid 2003 EEE, 2007 SEE, 2013 FEE1, 2015 FEE2, 2016 LEE, 2017 WEE.

Näitust saab vaadata kuni 04. maini.

Jaga seda lehekülge