Fotonäitus "Vana aja Kiltsi"

Algus:
09.01.2020 12:00
Lõpp:
07.02.2020 21:00
Asukoht:
TÜ raamatukogu
Toimumiskoht:
Raamatukogu 2. korruse näituste ala
Kategooria:

Tartu Ülikooli raamatukogu 2. korruse näituste alal saab vaadata fotonäitust „Vana aja Kiltsi" ja Kiltsi kirjanike ühisväljapanekut.

Näitus annab ajaloolise ülevaate Kiltsi aleviku kujunemisest ning välja on pandud ka valik Kiltsiga seotud kirjameeste raamatutest. Väljapaneku koostamisel on olnud intrigeeriv ühendada raamat, autor ja koht kaardil ning luua loominguline side nende vahel.

Mahukas väljapanek annab meile aimu kohalikust majandus- ja seltsitegevusest oma riigi esimese kahekümne aasta jooksul. Ennekõike aga toetab näitust Kiltsi-sidemetega autorite raamatuvaramu.

Kiltsis on kooliteed käinud luuletaja Kersti Merilaas, lastekirjanik Heino Väli, proosakirjanik Jüri von Grauberg, novellist ja tõlkija Mihkel Jürna. Samuti saab  vaadata prosaist Arno Kasemaa, kauaaegse õpetaja ja koorijuhi teoseid. Kiltsi on mõnda aega olnud elukohaks publitsist Ott Koolile ning laste- ja näitekirjanik Peäro August Pitkale, kelle kirjanikunimeks oli Ansomardi. Mitmed neist olid kirjanduspreemiate laureaadid.

Näituse on koostanud Madis Michelson.

Kiltsi kirjanike näitus jääb ülikooli raamatukogus avatuks 07. veebruarini.

 

Lisainfo:
Madis Michelson
näituse koostaja
tel. 52 12844

Jaga seda lehekülge