Konstantin Türnpu 150. sünniaastapäevale pühendatud näitus

Korraldaja:
Keila Vallavalitsus
Kontakt e-post:
15. oktoobrist kuni 15. novembrini on raamatukogu 3. korrusel avatud Konstantin Türnpu 150. sünniaastapäevale pühendatud näitus.

Konstantin Türnpu (1865-1927) oli Keila vallas sündinud ja elanud Eesti helilooja, koorijuht ja organist, kes õppis Peterburi konservatooriumis orelit ja kompositsiooni ning Berliinis koorijuhtimist. Türnpu töötas Tallinnas laulu- ja muusikaõpetajana koolides ning Niguliste kiriku organistina. Türnpu oli üks Eesti Lauljate Liidu asutajaid (1921), selle esimees ning V ja VI üldlaulupeo üks üldjuhte. Türnpu looming koosneb umbes 60 koorilaulust, millest tuntumad on "Meil aiaäärne tänavas", "Mull´ lapsepõlves rääkis", "Talvine õhtu".

Konstantin Türnpu 150-nda sünniaastapäeva väärikaks tähistamiseks tellis Keila Vallavalitsus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemialt näituse tema elust ja loomingust.Näituse koostamist juhendas EMTA dotsent Anu Kõlar ja selle panid kokku üliõpilases Lisete Velt, Kaisa Luik, Karola Raid ning Saale Konsap. Näituse kujundas Paula Marit Leiumaa.

Näitust on juba presenteeritud Keila vallapäeval Kloogarannas, Eesti Muusika ja Teatriakadeemias, Riigikogus, Laulasmaa Koolis, Harju Maakonnaraamatukogus, Georg Otsa nimelises koolis ning nüüd on võimalus näitusega tutvuda ka Tartu Ülikooli raamatukogus.

Näituse koostamist toetas Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo:
Kadri Kurm