Näitus “ComEdu: koomiksid hariduse heaks”

Algus:
09.03.2020 10:00
Lõpp:
27.03.2020 21:00
Asukoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Toimumiskoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu 2. korrus
Kategooria:
Korraldaja:
MTÜ Mondo

Tartu Ülikooli raamatukogu teisel korrusel on avatud näitus “ComEdu: koomiksid hariduse heaks”, mis koosneb erinevatel teemadel joonistatud koomiksitest.  

Näituse tööd valmisid samanimelise Erasmus+ projekti raames, kui kunstnikud koostöös noorsootöötajate ja õpetajatega joonistasid koomikseid hetkel maailma ja noorte elu enim puudutavatel teemadel nagu keskkonnasäästlik eluviis, koolikiusamine, libauudiste levik ja soostereotüübid. Paljude osalejate arvates lubab koomiks meediumina neid keerulisi teemasid kujutada palju vahetumal moel, lisades käsitlusse loovust, isikupära ja huumorit.

Koomiksite autoritena astuvad näitusel üles Dagne Aaremäe, Giulia Corascello, Catarina França e Sousa, Maria Goes, Liisi Grünberg, Leene Künnap, Kristi Markov, Kristīne Martinova, Normunds Ozols, Mark Antonius Puhkan, Joana Simão, Maari Soekov, Irina Spakova ja Daniela Viçoso.

Projekti partnered on MTÜ Grafiskie Stasti (Läti), MTÜ Mondo (Eesti) ja MTÜ Rota Jovem (Portugal).

Näitus jääb TÜ raamatukogus avatuks 27. märtsini.

See näitus loodi projekti ComEdu: Creating Comics for Education käigus, mida rahastas Euroopa Komisjoni Erasmus+ programm. Näitus peegeldab autorite vaateid ning komisjoni ei saa pidada vastutavaks selles sisalduva teabe võimaliku kasutamise eest.

 

Jaga seda lehekülge