Näitus "Eesti luule ja proosa 2023: algupärandeid ja kordustrükke"

Algus:
24.01.2024 16:15
Lõpp:
25.02.2024 16:15
Asukoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Toimumiskoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu 3. korrus
Kategooria:
Internetiaadress:
Korraldaja:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Kontakt e-post:

Möödunud aastal ilmunud eesti autorite ilukirjandusteoste näitusel on väljas ligi 250 teost.

Esmakordselt ilmunud raamatutest on väljas mullusel Kirjanike Liidu romaanivõistlusel võidu pälvinud Sven Mikseri teos “Vareda” ning kolmanda koha saanud Piret Jaaksi “Taeva tütred”. Proosateostest on näituse riiulitel veel Joonas Sildre graafiline romaan Konrad Mägist "Värviline Mägi", Urmas Vadi "Kuu teine pool", Rein Raua "Katkurong", Jan Kausi "Imelik peegel". Esmatrükkide kõrval on ka mitmed uustrükid, näiteks Bernard Kangro Tartu-aineliste romaanide kaksiktriloogia ("Jäälätted", "Emajõgi", "Tartu" ja "Kivisild", "Must raamat", "Keeristuli") ning “Kreutzwaldi ja Koidula kirjavahetus”.

Luuleraamatutest saab teiste hulgas sirvida näiteks Urmas Alenderi “Elu. Mina.Sina”, Timo Marani "Ainult puudutused on", Aliis Aalmanni "Väe võimu", Sveta Grigorjeva "Frankensteini ", Mari Murdvee "Kasva lilleks“ ja Jüri Kolgi "Fuugat".