Näitus "Elu esiküljel. Eesti ajalehed 1821-2021"

Algus:
12.10.2021 17:00
Lõpp:
13.02.2022 18:00
Asukoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Toimumiskoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saal
Kategooria:
Internetiaadress:
Korraldaja:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Kontakt e-post:

Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saalis 12. oktoobril avatav näitus „Elu esiküljel“ tutvustab kahe aastasaja eesti ajalehtede muutuvat nägu.

Näitusel näeb 77 ajalehe 231 esikülge, mis on 200 aasta jooksul ilmunud Eestis, Ameerikas, Venemaal, Rootsis ja Austraalias. Väljapanekuga tähistatakse eesti ajakirjanduse juubeliaastat, sest just aastal 1821 hakkas ilmuma Otto Wilhelm Masingu Marahwa Näddala-Leht.

Näitusel on hea võimalus minna otse ajalooliste sündmuste keskele ning näha, kuidas ajalehed on näidanud elu argipäevi, pidupäevi ja suuri sündmusi. Vaadata saab Eesti Vabariigi sündi ja taassündi, Palusalu ja Noole olümpiavõite, Nõukogude vägede tulekut ja minekut, ülikooli juubeleid ja Eurovisiooni võitu, esimest rongi Tartus ja esimest inimest Kuul, rääkimata Titanicu hukust, Kennedy surmast ja terrorirünnakust New Yorgis. „Väljavalitud sündmused on olulised Eesti või maailma mastaabis, aga lisaks annab näitus ka hea ülevaate ajakirjanduse ajaloost: kuidas tegutsevad ajakirjanikud, muutuvad žanrid, trükitehnika ja ajalehe kujundus, millised käsud ja keelud ajakirjandust piiravad,“ rääkis üks näituse kuraator, Roosmarii Kurvits.

Eksponeeritud ajalehed on originaalsuuruses ja iga huviline saab tekste lugeda.

Jaga seda lehekülge