Näitus "Juri Lotman -Tartu Ülikooli professor"

Algus:
28.02.2022 09:00
Lõpp:
29.05.2022 18:00
Asukoht:
Tartu Ülikooli raamatuogu
Toimumiskoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saal
Kategooria:
Korraldaja:
Tartu Ülikooli raamatukogu

Juri Lotmani 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus tutvustab lisaks raamatukogu kogudes olevatele teostele ja käsikirjalistele materjalidele ka mitmeid kunstiteoseid.

Käsikirjade kogust on lisaks loengumaterjalidele ja erinevatele märkmetele eksponeeritud Lotmani kirjavahetust paljude teadlaste ja kultuuriinimestega, näiteks Aleksandr Solženitsõni, Bulat Okudzhava ja Uku Masinguga.

Tekstiliste materjalide kõrval on väljas ka vene skulptori, graafiku ja maalija Lev Razumovski tehtud büst Juri Lotmanist, mille autor kinkis 1981. aastal ülikooli raamatukogule. Samuti näevad külastajad Jüri Lotmani kunstnikust poja Grigori maalitud kahte portreed oma isast.

Näitusel saab vaadata ka näiteid Jüri Lotmani poolt 1962. aastal raamatukogule kingitud krahv Nikolai Sayn-Wittgensteini albumist, mis koosneb vene ajaloost ja teadusest tuntud isikute portreedest ja autograafidest.

Näituse kuraatorid on TÜ raamatukogu käsikirjade ja haruldaste raamatute osakonna töötajad Tatjana Šahhovskaja ja Nataliia Gradoboeva, väljapaneku kujundas Lilian Mengel.