Näitus "Madis Kõiv kirjutab..."

Algus:
05.12.2019 09:15
Lõpp:
16.01.2020 21:30
Asukoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Toimumiskoht:
TÜ raamatukogu 3. korrus
Kategooria:
Korraldaja:
TÜ raamatukogu
Kontakt e-post:

Raamatukogu III korrusel on avatud näitus "Madis Kõiv kirjutab...".

Madis Kõiv oli ühtaegu füüsik, filosoof, kunstnik, kirjamees ja Eesti XX sajandi 90-ndate aastate kõige enam lavastatud autor. Külastajatele on sirvimiseks välja pandud Madis Kõivu trükis avaldatud raamatud, samuti on võimalik näha fotosid ja mitmeid erinevatel infokandjatel teoseid tema isiklikust raamatukogust. Vaadata saab ka mõningaid tema maale, mis igapäevaselt Tartu Ülikooli raamatukogu hoidlates varjul on.

Madis Kõivu võis aastakümnete vältel peaaegu igapäevaselt Tartu Ülikooli raamatukogus kohata. Nii ajal, kui raamatukogu asus veel Toomel, praeguses ülikooli muuseumis, kui ka tänases Struve tänava hoones. Toomel oli Madis Kõivul välja kujunenud oma harjumuspärane töökoht üldlugemissaali nn. õppejõudude nurgakeses. Teda võis seal sageli märgata vanu saksakeelseid filosoofiaraamatuid lugemas või midagi kiiresti kirjutamas.

Nende aegade mälestuseks on kõigil näitusekülastajatel harukordne võimalus proovida tooli, mida tookord kasutas lugeja Madis Kõiv. Kes teab, kui palju hiljem avaldatud raamatuid on kirja pandud just sellel toolil istudes?

Näituse “Madis Kõiv kirjutab…” koostasid Marianne Tiik ja Marika Liivamägi, kujundas Lilian Mengel.

 

 

Lisainfo:
Marianne Tiik
TÜ raamatukogu teenindusosakonna assistant

Jaga seda lehekülge