Näitus "(Sise)kõnelused"

Algus:
05.09.2022 16:30
Lõpp:
05.11.2022 18:00
Asukoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Toimumiskoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saal ja 2. korruse ala
Kategooria:
Korraldaja:
Margot Kask
Kontakt e-post:

Näitusel "(Sise)kõnelused" on eksponeeritud visandiplokid ja kunstnikuraamatud, mille olemasolust külastajatel sageli aimugi pole. Kunstnikud säilitavad neid aga elu ja loomingu erinevate seikade meenutamiseks ning nii muutuvad need justkui omamoodi päevikuteks. Kuna visandiplokk on kunstniku kaasaskantav ateljee, võib selle sirvimist võrrelda ateljee külastusega. Sirvimisel võivad avaneda nii autori isiksus, looming kui ka loomeprotsess.

Väljapanekul ongi võimalik tutvuda kunstnike visandiraamatute ja –töödega, mis kohati kõjuvad iseseisvate, kunstilise väärtusega tervikteostena. Näitust läbivad kolm teemaliini, mis omavahel sageli ristuvad või kulgevad paralleelselt: enesepeegeldused ja sisekõnelused, teabevahetus ümbritsevaga ning loomeprotsess.

Vaadata saab järgmiste kunstnike töid:  Anete Lomp, Anu Purre, Ave Hansen, Ellen Emilie Laaksonen, Elo Valner, Emma Huimerind, Ilmar Kruusamäe, Jaako Lauri Puudist, Kadri Roosi, Karin Luuk, Kati Liina Lättemäe, Kertu Liisa Lepik, Kristel Sergo, Ly-Ann Kõllo, Mari Mirjam Laaksonen, Mari Saarepera, Maria Kristiina Ulas, Mark Antonius Puhkan, Mette Mari Kaljas, Mia Mai Seppel, Riste Sofie Käär, Vadim Markov.

 

 

Jaga seda lehekülge