Näitus „Tartu boheemlane ja klassikaline filoloog Ülo Torpats 100“

Algus:
13.11.2020 14:00
Lõpp:
20.12.2020 15:00
Asukoht:
TÜ raamatukogu
Toimumiskoht:
Raamatukogu 3. korrus
Kategooria:
Korraldaja:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Kontakt e-post:

Raamatukogu 3. korrusel on avatud näitus "Tartu boheemlane ja klassikaline filoloog Ülo Torpats 100".

Näitus annab ülevaate legendaarse Tartu ülikooli õppejõu koostatud õpikutest ja tõlgetest vanakreeka, ladina ja saksa keelest. Väljapandud fotod avavad Ülo Torpatsi kui olulise Tartu kultuuritegelase olemust, huvisid ja tutvusringkonda.

Paljudel eelmise sajandi teisel poolel Tartu ülikoolis õppinud arstidel, juristidel, ajaloolastel ja filoloogidel seostub Ülo Torpatsi (1920–1988) nimi ladina keele stuudiumiga ülikoolis. Ilmselt mäletavad paljudki neist oma värvikat õpetajat rohkem kui ladina keelt. Ülo Torpats lõpetas TRÜ klassikalise filoloogina 1951. a, korraline õppejõud oli ta ülikoolis aastatel 1960–1982, olles eelnevalt õppeülesande täitja rollis.

Näitusel väljapandud fotod pärinevad aastatest 1939–1970 ning näitavad Ülo Torpatsit Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilasena, TÜ õppejõuna, sõprade ja pere ringis ning kirgliku kalamehena.

Näituse koostas Kaarina Rein ja kujundas Eve Valper, selle korraldamist on toetanud Tartu Ülikooli humanitaaria ja kunstide valdkond (rahvusteaduste baasfinantseerimise projekt PHVLC20938, J. Päll).

Väljapandud fotod on pärit Ülo Torpatsi perekonna arhiivist.

Näitus on avatud 20. detsembrini