Näitus "Tartu klassik. Karl Morgenstern 250"

Algus:
25.09.2020 09:00
Lõpp:
14.02.2021 19:00
Asukoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Toimumiskoht:
Tartu Ülikooli näituste saal
Kategooria:
Internetiaadress:
Korraldaja:
Moonika Teemus
Kontakt e-post:

Näitus „Tartu klassik“ annab ülevaate ülikooli raamatukogu esimese direktori Karl Morgensterni elust juba alates koolieast.

Nii on võimalik näha tema koolivihikuid, esimesi kõnesid, ülikooliaegseid loengukonspekte, samuti 26-aastaselt koostatud teadustööde plaani, aga ka reisipäevikuid, päevaraamatuid ning näiteid rikkalikust kirjavahetusest. Lisaks saavad külastajad Morgensterni loengumaterjalide ning publikatsioonide ja kõnede põhjal ülevaate tema tööst ning organisatoorsest tegevusest alma materis.

Karl Morgenstern, kõnekunsti, klassikalise filoloogia, esteetika, kirjandus- ja kunstiajaloo professor ning ülikooli kunstimuuseumi rajaja, töötas raamatukogu direktorina 1802. aastast 1839. aastani. Tema ülikoolile pärandatud kogud on läbi aastakümnete pakkunud teadlastele põnevat uurimismaterjali ega ole end siiani ammendanud.

Näitust "Tartu klassik" saab vaadata esmaspäevast reedeni kella 9-19 ning laupäeval ja pühapäeval 12-18.

Näituse koostasid Moonika Teemus, Mare Rand, Janika Päll ja Malle Ermel ning kujundas Lilian Mengel.