Priit, Olga ja Märt Rudolf Pärn - illustratsioonide näitus "Jäämäe tipp"

Algus:
24.08.2021 16:00
Lõpp:
24.08.2021 20:00
Asukoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Toimumiskoht:
Raamatukogu 2. korruse näituste ala
Kategooria:
Korraldaja:
Tartu Ülikooli kunstide keskus
Kontakt e-post:

Illustratsioonide näituse “Jäämäe tipp’’ 67 teose hulgas on esmakordselt väljas ka kunstnikepaari Olga ja Priit Pärna 10-aastase poja Märt Rudolfi esimesed tööd illustraatorina.

Mitmekülgse kunstnikuna juba legendiks kujunenud Priit Pärn on 45 aasta jooksul illustreerinud ligi 40 raamatut, millest nii mõnigi on ilmunud ka väljaspool Eestit. Näitusel on tema illustratsioone 16-st raamatust. Tema isikunäituseid on saanud vaadata kunstihuvilised nii erinevates Euroopa riikides kui ka Kanadas.

Olga Pärn, kes unistas illustreerimisest juba lapsepõlves, sai selles vallas esimese töö teha just Eestis, kui ta Ilona Martsoni palvel tegi illustratsioone ajakirjale “Täheke”. Sealt edasi sai alguse koostöö kirjastusega Tänapäev, mille käigus kujundas ta mitmeid raamatuid, sh ka Eesti ühe armastatuima lastekirjaniku Aino Perviku teoseid.

Ema ja isa jälgedes on käinud ka kunstnike poeg Märt Rudolf, kes on illustraatorina kaasa löönud juba viie raamatu kujundamisel. Näitusel saab näha tema viimase nelja aasta joonistusi.

TÜ eelmise õppeaasta vabade kunstide professorite Olga ja Priit Pärna ning nende poja Märt Rudolf Pärna näitus “Jäämäe tipp” on raamatukogu 2. korrusel avatud 24. oktoobrini.