Priit, Olga ja Märt Rudolf Pärna illustratsioonide näitus "Jäämäe tipp"

Algus:
25.08.2021 12:45
Lõpp:
31.12.2021 18:00
Asukoht:
TÜ raamatukogu
Toimumiskoht:
Raamatukogu 2. korruse näituste ala
Kategooria:
Korraldaja:
TÜ Kunstide keskus
Kontakt e-post:

Olga ja Priit Pärna ning nende poja Märt Rudolfi illustratsioonide näitusel “Jäämäe tipp’’ on väljas 67 teost.

“Iga tekst, olgu see hea või halb, väärib just temale loodud visuaalset stiili,” selgitas üle 40 aasta illustraatori, karikaturisti ja režissöörina tegutsenud Priit Pärn raamatukunstniku tööd lahti mõtestades. “Illustratsioon peab tekstile midagi juurde andma, muidu ei ole mõtet illustratsioone teha. Alati peab jälgima, et pilt tekstist liiga kaugele ei lähe, vaatajale-lugejale peab seos nende kahe vahel olema selgelt tajutav.“

Mitmekülgse kunstnikuna juba legendiks kujunenud Priit Pärn on 45 aasta jooksul illustreerinud ligi 40 raamatut, millest nii mõnigi on ilmunud ka väljaspool Eestit. Näitusel on tema illustratsioone 16-st raamatust. Tema isikunäituseid on saanud vaadata kunstihuvilised nii erinevates Euroopa riikides kui ka Kanadas.

Olga Pärn, kes unistas illustreerimisest juba lapsepõlves, sai selles vallas esimese töö teha just Eestis, kui ta Ilona Martsoni palvel tegi illustratsioone ajakirjale “Täheke”. Sealt edasi sai alguse koostöö kirjastusega Tänapäev, mille käigus kujundas ta mitmeid raamatuid, sh ka Eesti ühe armastatuima lastekirjaniku Aino Perviku teoseid.

Ema ja isa jälgedes on käinud ka kunstnike poeg Märt Rudolf, kes on illustraatorina kaasa löönud juba viie raamatu kujundamisel. Näitusel saab näha tema viimase nelja aasta joonistusi.

TÜ eelmise õppeaasta vabade kunstide professorite Olga ja Priit Pärna ning nende poja Märt Rudolf Pärna näitus “Jäämäe tipp” on raamatukogu 2. korrusel avatud 24. oktoobrini.

 

Jaga seda lehekülge