Triin Kerge fotonäitus "Kui kaugel on lähedal"

Algus:
16.06.2020 11:00
Lõpp:
23.08.2020 18:00
Asukoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Toimumiskoht:
Tartu Ülikooli näituste saal
Kategooria:
Korraldaja:
Triin Kerge
Kontakt e-post:

Raamatukogu näituste saalis on avatud Triin Kerge näitus “Kui kaugel on lähedal”, kus on eksponeeritud teosed, mille kaudu autor mõtestab inimestevahelisi suhteid ja intiimsust.

Näituse idee sai alguse Triin Kerge enda elust, kui ta pärast mitut aastat tuli tagasi Eestisse, kuid elukaaslane jäi võõrsile. „Isiklik kogemus kaugsuhtega tekitas minus uusi tundeid, millest oli alguses raske aru saada,“ rääkis autor. „Oli harjumatu olla geograafiliselt kaugel oma pikaajalisest kaaslasest, samas kui meie vaheline emotsionaalne side oli endiselt tugev.

Esimene pool teosest toob vaataja ette viis noormeest, keda Kerge kutsus avalikust ruumist tunnetuse põhjal enda juurde, et neid pildistada. „Palusin neilt, et nad ei tutvustaks end enne, kui olime pildi ära teinud,“ meenutas Kerge fotode saamislugu. „Pildistasin neid oma magamistoas, kohas, mida olen harjunud jagama vaid oma kõige lähedasemaga. Selle protsessi kaudu töötasin läbi need kummalised tunded, mis kaugsuhte alguses tekkisid.“

Teine pool teosest eksponeerib Skype videot näituse autorist ja tema kaaslasest. See on väike aken kaugsuhte igapäevaellu, kus Skype ja teised videokõne platvormid on konstantselt taustaks – mõnikord päevade viisi. See on üks võimalusi olla kontaktis kaugel oleva inimesega, isegi siis, kui verbaalset suhtlust ei toimu.