Tartu ülikooli raamatukogu veebileht sai uue näo

30.12.2015

29. detsembrist on Tartu ülikooli raamatukogu veebilehel www.utlib.ut.ee uus sisu ja välimus.

Uuenenud veebilehe projektijuhi, Tartu ülikooli veebiadministraatori Valmar Everti ja raamatukogu infosüsteemide osakonna juhataja Anneli Sepa sõnul olid muudatused ajendatud nii sisulistest kui ka tehnilistest põhjustest: „Uuendatud veebilehe ülesehitus lähtub väliskasutaja vajadustest, kellele on teabe leidmine nüüd võimalikult lihtsaks ja loogiliseks tehtud.“

Veebiuuenduse eesmärk oli muuta raamatukogu koduleht kasutajatele senisest selgemaks, tuues eeskätt esile lugejale ja andmebaaside kasutajale oluline info.

Nii saab raamatukogu veebist mugavalt ülevaate lahtiolekuaegadest, andmebaasidest ja kogudest, uutest raamatutest, raamatukogus toimuvast ja näitustest, teenustest, konverentsikeskuse kasutamise võimalusest jpm.

Uues veebis on lisaks üldisele kasutajamugavusele ja funktsionaalsusele paranenud veel näiteks otsingu ning sisu kuvamise võimalused, samuti on uus veeb kohandatud mobiiliga sirvimiseks.

Veebiuuenduse käigus toodi TÜ raamatukogu kodulehekülg Tartu ülikooli kesksele Drupali veebiplatvormile.

Lisainfo: Valmar Evert, TÜ veebiadministraator, tel: 737 5688, e-post: valmar.evert@ut.ee;
Anneli Sepp, TÜ raamatukogu infosüsteemide osakonna juhataja, tel: 737 5787, e-post: anneli.sepp@ut.ee.