Tartu Ülikooli raamatukogus avatakse ajakirja Akadeemia avariiulid

06.12.2019

Esmaspäeval, 9. detsembril kell 17 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogu III korrusel ajakirja Akadeemia avariiulid. Samas esitletakse ka ajakirja erinumbrit, mis on pühendatud rahvusülikooli 100. aastapäevale. 

“On suur rõõm näha, et ülikooli raamatukogu on uutele Akadeemia avariiulitele leidnud esindusliku ning lugejatele käepärase koha,” rääkis Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho. “Emakeelse ülikooli kõrval, kes just oma 100. aastapäeva tähistas, oleme küll väike tegija, aga eesmärgid on meil ühised – edendada eestikeelset mõtlemist kõrgeimal akadeemilisel tasandil.”

TÜ raamatukogu direktori Krista Aru sõnul olid ajakirja Akadeemia numbrid raamatukogus ennegi avariiulitel, kuid riiulid ise oli veidi varjul. Nüüd on need III korruse avatud alal, jäädes kohe pilgu alla. “Akadeemia on tänapäeva meediamaastikul väga erandlik nähtus,” rääkis Krista Aru. “See ajakiri hoiab ja kannab edasi vaimsust nii oma teemade kui ka autorite kaudu. Raamatukogu peab aitama uutel lugejatel ajakirjani jõuda. Ma loodan, et ajakirja lugejate hulk kasvab.”

Esmaspäeval esitletavas Akadeemia erinumbris saavad sõna mitmed rahvusülikooli tunnustatud teadlased. Teiste hulgas kirjutab Andres Metspalu geenivaramu kujunemisest, Peeter Torop kultuuridünaamikast ja kultuurisemiootikast, Mihhail Lotman ebasiirusest tänapäeva ühiskonnas ja Toomas Asser rahvusülikooli tuleviku väljavaadetest.

Ülikooli raamatukogu ja Akadeemia ajakiri ootavad kõiki värske väljaande esitlusele.

 

Lisainfo:
Indrek Ude
Akadeemia tegevtoimetaja
7423 146

 

Jaga seda lehekülge