TÜ raamatukogu jätkab endiselt pop-up raamatukogus

05.12.2016

Tartu ülikooli raamatukogu jätkab lugejate teenindamist endise Rahvusarhiivi hoonesse rajatud pop-up raamatukogus. Maja renoveeriv ehitusfirma YIT ei jõudnud 30. novembriks 2016 esimese etapi töödega valmis, mistõttu eksamiteks valmistumiseks raamatukogu osaliselt avada ei saa.

Raamatukogus jäävad avamata fuajee, lugemissaalid ning avakogud, seega peavad tudengid eksamiteks valmistuma Liivi tänava ajutise raamatukogu teenuseid kasutades. „Raamatukogu jagab oma lugejate tundeid ja meeleolusid seoses  remondi venimisega,“  kinnitas TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik. „Teeme omalt poolt kõik, mis suudame, et lugejad saaks nii head teenindust, kui see antud olukorras on võimalik. Vajadusel saame kiirelt suurendada lugejakohtade arvu pop-up raamatukogus.“

Oktoobri alguses Liivi tänaval endise rahvusarhiivi hoones avatud ajutine pop-up raamatukogu on tudengite seas igati populaarne olnud. Ka tavapärane ööraamatukogu, mis avatakse 2. jaanuaril, seab end sisse Liivi tänava ruumides. „Eesseisvat eksamite ja  arvestuste sessiooni silmas pidades on äärmiselt oluline, et üliõpilased saaksid raamatukogu teenuseid kasutada. Praeguses sundolukorras on see parim lahendus, mida suudame pakkuda,“ tõdes Hallik.

Pop-up lugemissaalid Liivi tänaval on avatud esmaspäevast reedeni kell 9-21 ja laupäevast pühapäevani kell 12-18.

Raamatukogu pakub jätkuvalt oma lugejatele ka raamatukogudevahelise laenutuse ehk RVLi teenust raamatutele, mis on renoveerimistööde tõttu ära pakitud ning seetõttu ei saa neid e-kataloogi ESTER kaudu tellida. Neid saab teistest Eesti raamatukogudest RVL-i kaudu tellida tasuta. Avakogude raamatute kojulaenutust võimaldatakse lugejatele TÜ raamatukogu Akadeemia tänava sissepääsu kaudu.

Lisainfo:
Martin Hallik