Eriolukorra järgselt on TÜ tudengitel ja töötajatel endiselt tasuta juurdepääs mõnedele õppematerjalidele

05.04.2020

Koroonaviiruse levikust tingitud eriolukorra järgselt võimaldavad mitmed teaduskirjastused endiselt laiendanud juurdepääsu võimalusi Tartu Ülikooli tudengitele, teadlastele ja töötajatele ning pakuvad tasuta e-õppematerjale.

Väljaspool TÜ võrku kasutage ligipääsuks eelistatult VPN ühendust. Alternatiivina kasutage linki "Ligipääs TÜ kasutajatunnustega" vastava andmebaasi all andmebaaside nimekirjas.

Alljärgnevalt on toodud andmebaaside loetelu koos linkidega. Lisatud on ka tasuta perioodi lõppkuupäev.

Andmebaas Periood Märkused
Elsevier ScienceDirect 31. augustini TÜ võrgus: prooviligipääs 250+ e-õpikule (nimekiri täieneb iga nädal)
Elsevier COVID-19 resource center   koroonaviiruse teemalised artiklid
JSTOR

ajakirjad - aasta lõpuni

raamatud - augusti lõpuni

kõik ajakirjade kollektsioonid, lisaks üle 30 000 raamatu

The SIAM Epidemiology Collection

SIAM Journal on Mathematics of Data Science

aasta jooksul

epidemioloogia teemalises kollektsioonis leiab pandeemia ja vaktsineerimisega seotud allikaid;

publikatsioonid matemaatiliste, statistiliste ja arvutiteaduslike meetodite teemal andme- ja infoteaduste kontekstis.

Future Medicine  ajakirjad aasta lõpuni

juurdepääs on TÜ võrgus alates 2016. aastast ilmunud ajakirjadele

Fond Wellcome Trust koordineeritud initsiatiivina on tehtud vabalt kasutatavaks COVID-19 viirusega seonduv teadusinfo. Andmebaaside nimekiri Accucoms lehel

Täisloetelu TÜ raamatukogu e-ressurssidest on leitav SIIN, andmebaasi nime kõrval „i“ tähel klõpsates näete täpsemat infot allika kohta.

Lisainfo:
Marika Meltsas
elektrooniliste andmebaaside peaspetsialist
Tartu Ülikooli raamatukogu kogude arenduse osakond