Kolmapäevast saab TÜ raamatukogust raamatuid laenutada

24.03.2020

Eriolukorrast tingituna on TÜ raamatukogu praegu küll suletud, kuid alates 25. märtsist saavad lugejad e-kataloogi ESTER vahendusel taas tellida raamatuid. Raamatud saab kätte kuni kolme päeva jooksul raamatukogu fuajees asuvast nn Targast kapist.

ESTERi kaudu saab tellida kojulaenutatavaid eksemplare, mille staatus kataloogis on KOHAL. Kontaktivabaks laenutamiseks pannakse tellitud raamatud  nn Tarka kappi, mis asub raamatukogu peamaja (Struve 1) fuajees peaukse kõrval. Juurdepääs kapile on esmaspäevast reedeni kell 12-17, laenutatava raamatu kättesaamiseks on vajalik ID-kaart või lugejakaart. Kuna kappide arv on piiratud, võib tellitud raamatute kätte saamise ooteaeg olla kuni kolm päeva.

Raamatukogu alustas ajutiste laenutusvõimaluste väljatöötamist koheselt, kui riigis kuulutati välja eriolukord. „See on parim lahendus, mis me selles keerulises olukorras välja saame pakkuda,“ rääkis TÜ raamatukogu direktor Krista Aru. „Sel esmaspäeval kontrollisime kiiresti loodud uue laenutussüsteemi töökindlust ning kõik toimis. See pole ideaalne, aga on parim, mida saame pakkuda, ohustamata kellegi tervist.“

Raamatukogu töötajad panevad raamatud Tarka kappi, mille juurde lisatakse ka desinfitseerivad vahendid. Kõikidel lugejatel palutakse siseneda ühekaupa ning alati enne ja pärast raamatu kapist välja võtmist käed desinfitseerida. Samuti on raamatukogul palve mitte väljuda praegu spetsiaalselt laenutuseks loodud tsoonist.  

Loe täpset juhendit, kuidas eriolukorras raamatuid laenutada saab.

 

Lisainfo:
Olga Einasto
TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja

 

Jaga seda lehekülge