Laupäeval avatakse kunstnik Liive Koppeli juubelinäitus

07.02.2020

Laupäeval, 8. veebruaril avatakse TÜ raamatukogu 3. korrusel Liive Koppeli maalinäitus ”Pikad varjud”. Näitusega tähistab kunstnik oma 80. sünnipäeva.  

Liive Koppeli loomingus on olulisel kohal Eestimaa loodus. “Minu maalid ei nõua erilist mõistatamist, need on lihtsad looduse- ja linnapildid, lilled, natüürmordid,” rääkis kunstnik. “Just need on asjad, mis mind kõnetavad. Olen meelsasti vanamoodne, et mitte lahustuda nn tänapäeva kunsti suures surutõrres, mis valdavalt baseerub hedonistlikule vaimsusele.  ”

Koppel maalib peamiselt õlitehnikas. “Minu pildid on realismilähedases laadis, aga luban endale ka abstraktsemaid värvide kooskõlasid ja lahendusi,” iseloomustas Koppel oma töid.  “Ka mind puudutavad uudised kliima soojenemisest, jääliustike sulamisest, metsade massilisest maha võtmisest, looduse katastroofidest. Olen maalikunstnik ja tunnistan siinkohal jõuetust, et oma värvise pintsliga ei suuda ma neid protsesse peatada. Selleks peavad olema hoopis teised ja tugevamad hoovad.”  

Liive Koppel on õppinud Tartu Kujutava Kunsti Koolis joonistamist, maalimist ja kunstipedagoogikat. Tema õpetajateks on olnud Harri Pudersell, Alfred Kongo, Kaljo Polli ja Villu Toots.

Näitus “Pikad varjud” avatakse 8. veebruaril kell 15 ja seda saab vaadata 8. aprillini.

 

Lisateave:
Herdis Olmaru
TÜ raamatukogu kommunikatsioonijuht
737 5749

Jaga seda lehekülge