Näitus "Mordor 89" tutvustab fotodel legendaarse ühiselamu sisemust

19.01.2021

Teisipäevast saab Tartu Ülikooli raamatukogus vaadata fotonäitust “Mordor 89”. Näitusel on väljas fotod, mis on pildistatud legendaarse Narva mnt 89 ühiselamu ehk Mordori renoveerimata osas.

Fotodel on jäädvustatud nõukogudeaegse õhustikuga ühiselamu tube ja uksi, mida on saanud üliõpilased ise kujundada. Pildid on tehtud vaid mõned kuud enne Mordori, mis paludele tuntud ka arstide ühikana, lammutustööde algust. Lisaks teeb projekti eriliseks see, et teosed on prinditud vineerile.

Näituse „Mordor 89“ eesmärgiks on tutvustada kaduvat tudengikunsti ja idee sündis tänu viie üliõpilase soovile jagada maailmaga Tartu tudengielu olustikku. Noortegruppi kuuluvad Mariana Tulf, Laura Ermel, Hanna Eliisa Madilainen, Leila Niilus ja Eduard Pavlov.

Mordor 89 projekti rahastab SA Archimedese noorteagentuur.

Näitust saab raamatukogu 3. korrusel vaadata 15. märtsini.

Mariana Tulf
Mordor 89 projektijuht