Raamatukogu tähistab koos teiste mäluasutustega akadeemilise pärandi päeva

16.11.2020

18. novembril tähistab raamatukogu koos teiste Tartu Ülikooli mäluastustega akadeemilise pärandi päeva. Tänavu on tähistamise keskmes raamatukogu ja muuseumi asutaja ning esimese direktori Karl Morgensterni pärand ülikoolile.

Selle raames saavad huvilised külastada Morgensterni pärandist inspireeritud näitusi nii raamatukogus kui ülikooli kunstimuuseumis. Kell 14 saab raamatukogu 2. korrusel näituste saali ees osaleda gemmide valmistamise töötoas, mille viivad läbi kunstimuuseumi töötajad. Kell 16 toimub raamatukogus aga Morgensterni 250. sünniaastapäeva tähistamiseks valminud näituse “Tartu klassik” kuraatorituur.

Akadeemilise pärandi päeva loojaks on Euroopa akadeemilise pärandi võrgustik Universeum. Päeva eesmärgiks on juhtida ülikoolides rohkem tähelepanu nii materiaalsele kui mittemateriaalsele pärandile ja tutvustada seda mitmete ürituste ja ekskursioonide abil.

Palume kõigil soovijatel tulla üritustele tervena ning kanda maski. Kuraatorituuril saab osaleda 10 inimest, seega palume teil eelnevalt enda osalemine registreerida siin.