Anne Rudanovski fotonäitus "Eestlase varjuks maailmas"

Algus:
20.10.2020 12:15
Lõpp:
19.11.2020 21:00
Asukoht:
TÜ raamatukogu
Toimumiskoht:
TÜ raamatukogu 2. korruse fuajee
Kategooria:
Korraldaja:
Kirjandusfestival Prima Vista
Kontakt e-post:

Kunstniku ja Kõrgema Kunstikooli Pallas professor Anne Rudanovski näitust “Eestlase varjuks maailmas” saab vaadata fotosid tema 2019. aasta ümbermaailmareisilt. Igas riigis, kuhu Rudanovski oma reisil sattus, jälgis ta ühe eestlase, kes oli selle maa oma elukohaks valinud, tegemisi tunni või päeva jooksul ning dokumenteeris selle fotona.  

Rudanovski alustas oma reisi 2019. aasta veebruaris Iisraelist ning jõudis läbi Egiptuse, India, Nepaali, Indoneesia, Austraalia, Hiina, Korea, Jaapani, Vietnami, Kambodža ning Tai Mehhikosse. Viis kuud kestnud reisi pikemad peatused olid 13 riigis, lisaks veel lühemad – mõnetunnised kuni päevased - peatumised mitmetes maades.  

“Reisil olles ja võõrsile elama minnes ületad piire pidevalt,” tõdes Rudanovski. “Esimesed piirid on geograafilised, neile järgnevad nähtamatud piirid, mille tähisteks on keel, kombed, elukorraldus, kohalik kord või näiv kaos. Arusaamine, et sa ei saa millestki aru. Eestlase kohtamine kaugel maal on nagu soe taaskohtumine sugulasega Hiiumaa praamil.”  

Näitust “Eestlase varjuks maailmas” saab 19. novembrini vaadata raamatukogu 2. korrusel, konverentsikeskuse esisel alal. Näitus on osa kirjandusfestivali Prima Vista tänavusest kunstiprogrammist.

 

Jaga seda lehekülge