Näitus Andres Ehin 80

Korraldaja:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Kontakt e-post:

Vaid paar päeva enne üleriiglist eriolukorda avati Tartu Ülikooli raamatukogus kirjanik Andres Ehini 80. sünniaastapäevale pühendatud näitus. Nii jäi see väljapanek tema luule- kui tõlketeostest suletud uste taha...

1. juunist on näitus, mille suure osa moodustavad Andres Ehini luulekogud, taas avatud. „Ehini luule on omapärane ja ehe, täis nauditavat keele- ja mõttemängu,“ rääkis näituse koostaja, TÜ raamatukogu raamatukoguhoidja Marianne Tiik. „Kõigil on võimalik kohapeal kirjaniku teoseid sirvida ning veenduda tema kaunis ja omanäolises keelekasutuses.“

Lisaks on näitusel välja pandud ka palju Ehini tõlgitud raamatuid, mis pärit Venemaa, Soome, Hiina, Jaapani, Türgi ja mitmete teiste maade kirjanikelt. Samuti saab näitusel vaadata fotosid perekond Ehini isiklikust ja Tartu Ülikooli raamatukogu fotokogudest.

Näitust saab kuni 19. juunini vaadata raamatukogu 3. korrusel, humanitaarteaduste saali esisel alal.

Näituse koostas Marianne Tiik ja kujundas Lilian Mengel.