Tiina Tammetsi näitus "Kiiksuga kivid"

Algus:
04.09.2019 10:30
Lõpp:
30.09.2019 21:15
Asukoht:
TÜ raamatukogu
Toimumiskoht:
Raamatukogu 3. korrus
Kategooria:

Tartu Ülikooli raamatukogu 3. korrusel on avatud Tiina Tammetsi näitus „Kiiksuga kivid“.

Autor avastas kivid enda jaoks umbes nelja aasta eest. „Kivid on ideaalsed oma fantaasia väljaelamiseks nende kuju ja faktuuri alusel, lisades neile jooni ja värve,“ rääkis Tammets. „Vaatad kivile otsa ja näed selles kas kassi, jalgratturit või konna. Ja kive on Eestis palju, eriti Viimsis, kus elan.“

Nii on mõne viimase aasta jooksul kogunenud tema koju hulk kiviseid kaaslasi, alguses väiksemaid, ajaga aga aina suuremaid. 

Tartu Ülikooli lõpetanud Tiina Tammets on eluaeg töötanud meteoroloogia valdkonnas. Kunstnikust õe julgustusel täitis ta oma vaba aega joonistamise, maalimise ja fotograafiaga. Tartu Ülikooli kunstikabinetis oli õpetajaks  Kaljo Põllu, hiljem Tallinna Kultuuriülikooli kunstiringides Raul Koik, Zair Zeilanov, Imbi Ploompuu jt.

2015. aastal ilmus Tammetsil joonistustest ja värssidest koosnev lasteluule kogumik „Ilmast ilma ilmast. Tema maalid, joonistused ja  fotod on olnud näitustel Kultuuriülikoolis, Pegasuse kohvikus, Saku lossis, EMHI (nüüd KAUR) ruumides Toompuiesteel ja Rävala puiesteel, Tartus Ülikooli kohvikus, Viimsi Harmoonikumis ja Teadlaste Maja kohvikus.

Näitust „Kiiksuga kivid“ sai eelmisel aastal vaadata Tallinnas Kullo Lastegaleriis ja Viimsi Vabaõhumuuseumis, sel suvel Jänedal Musta Täku Tallis.

Näitus jääb TÜ raamatukogus avatuks 30. septembrini.

Jaga seda lehekülge