Tartu Kunstikooli ja TÜ raamatukogu ühistööna valmis näitus Harry Potterist

04.09.2020

Reedel, 4. septembril avatakse ülikooli raamatukogus näitus “Harry Potteri maagiline maailm”, mis pakub äratundmis- ja avastamisrõõmu kõigile kuulsa kirjandustegelase fännidele. Näitus valmis koostöös Tartu Kunstikooli viimase kursuse tudengitega.

“Eelmisel aastal avastas üks meie töötajatest, kes juhtumisi on ka Harry Potteri fänn, et kuulus raamatutegelane saab tänavu juulis 40-aastaseks,“ tutvustas näituse idee tekkimise lugu raamatukogu kommunikatsioonijuht Herdis Olmaru. „Sealt edasi arenes mõte, et võiksime seda oma raamatukogus näitusega tähistada – on ju tänased tudengid kõik Potteri raamatutega koos üles kasvanud.”

Kohe algfaasis kaasati tööprotsessi Tartu Kunstikooli õpilased. Nii ongi lisaks raamatutele väljas ka kunstikooli õpilaste poolt valmistatud Potteri teemalised eksponaadid, mis paiknevad üle kogu maja.

Tuttavaid tegelasi ja hetki peaks näitus pakkuma nii suurematele kui väiksematele Potteri fännidele. Näitusega koos valmis ka ajalehe „Daily Prophet“ värske number, mis sisaldab muuhulgas näituse plaani.

Harry Potteri teemalise näituse koostasid Svea Kaseorg, Kaisa Kauksi, Laura Laanisto, Kaili Kliimask ja Kersti Kuusemäe Tartu Ülikooli raamatukogust, kõik eksponaadid valmistasid Liisa Nurme, Pilleriin Kreek ja Kätriin Säde Tartu Kunstikoolist ning kujundas kevadel Kõrgema Kunstikooli Pallas lõpetanud Tiit Pähnapuu.

Näitus on koostatud nii eesti kui inglise keeles ning seda saab külastada 29. novembrini.

Herdis Olmaru
TÜ raamatukogu kommunikatsioonijuht