Laupäeval toimub raamatukogus Peeter Oleski mälestuspäev

23.05.2022

Laupäeval, 28. mail tähistatakse raamatukogu konverentsikeskuses Peeter Oleski mälestuspäeva. Kirjandusteadlast meenutavad tema sõbrad ja kolleegid.

„Meil on suur rõõm, et mälestuspäev toimub meie majas – Peeter Olesk on ju ka seda asutust juhtinud,“ rääkis TÜ raamatukogu direktor Krista Aru. „Ühiskonna ja kultuuri peegeldajana oli Olesk kohati lausa asendamatu. Oma kirjutiste ja sõnavõttudega, milles sageli oli just temale iseloomulikku muhedat huumorit ning kerget irooniat, oskas ta meid kõiki kõnetada.“ Mälestuspäeval meenutatakse Peeter Oleskit kui sõpra, kirjandusteadlast, õpetajat, poliitikut – sellisena nagu ta tema lähedaste ja teda tundnud inimeste mällu on jäänud.

Ettekannetega Peeter Oleskist esinevad teise seas ka Raul Rebane, Arnold Sinisalu, Tiit Hennoste, Meelis Paavel ja Tõnis Lukas.

Mälestuspäevaks valmib ülikooli raamatukogu ja perekonna fotoarhiivide põhjal ka pildisein ning slaidishow Peeter Oleskist.

Üritus algab kell konverentsikeskuse suures saalis kell 12 ning selle korraldab kirjandusmehe abikaasa Sirje Olesk koos ülikooli raamatukoguga.

Päeva kava:
Raul Rebane - Mees ja tema lugu
Mait Klaassen - Suur Peeter ja Väike Peeter
Arnold Sinisalu - Peetrile mõeldes
Meelis Paavel - Peeter Olesk - maavanemate igavene koordinaator
Tiit Hennoste – Meie Peeter. Sissejuhatuseks ühest raamatust

Kristi Metste - Õpetaja Peeter Olesk
Rein Veidemann - Kirjanduslugu kui kodulugu. Peeter Olesk.
Janika Kronberg - Peeter ja raamat
Tiina Kirss – Vastuvaates ja isepäi. Peeter Olesk ja eesti kirjandus