Mäluasutuste talveseminar toimub taas Käärikul

16.01.2023

Tartu Ülikooli raamatukogu korraldab 07.-08. märtsil mäluasutuste talveseminari, mis toimub üle mitme aasta taas Kääriku spordikeskuses. Tänavuse seminari fookuses on kestlik areng, jätkusuutlikkus ja ökoloogiline jalajälg mäluasutustes.

Seminari kava:

7. märts

12-13 saabumine ja lõuna

13:15 seminari I osa:

Margit Keller TÜ kestliku arengu eksperdikogu juhataja ja sotsiaalse kommunikatsiooni kaasprofessor avab kestliku arengu mõiste (M.Keller.pdf)

Tiina Vint ja Reet Mägi TÜ kestliku arengu eksperdikogust jagavad Tartu Ülikooli muuseumide kogemust (T.Vint.pdf ja R.Mägi.pdf)

Karin Vicente Eesti Kunstimuuseumist tutvustab rohelise muuseumi põhimõtete rakendamist KUMU-s (K.Vicente.pdf)

15:00 kohvipaus

15:30 seminari II osa:

Katrin Kepp EMÜ Biomajanduse arenduskeskusest annab ülevaate säästva arengu eesmärkide täitmisest Eesti organisatsioonides (K.Kepp.pdf)

Tuuliki Tõiste Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingust kõneleb kestliku raamatukogu mõttetalgute tulemustest (T.Tõiste.pdf)

Katre Riisalu Eesti Rahvusraamatukogust tutvustab keskkonnateadlikkust RaRa vaates

Raivo Ruusalepp Ernst & Young Baltic AS juhtivkonsultant arutleb (digi)raamatukogu jalajäljest keskkonnas (R.Ruusalepp.pdf)

17:00 kohvipaus

17:30 esineb TÜ vabade kunstide professor Reet Aus (Zoom-is), kes on ühtaegu õppejõud, teadlane, moelooja ja keskkonnaaktivist.

8. märts

10:30 temaatiline töötuba

13:00 lõuna

Elena Sipria-Mironov