Ööraamatukogu alustab uue aasta teisel päeval

13.12.2023

Traditsiooniline ööraamatukogu algab  2. jaanuaril ja kestab kolm nädalat. Kuni 19. jaanuarini on raamatukogu tööpäevadel avatud keskööni.

„Jaanuari algus on tavapäraselt eksamiteks valmistumise aeg, seega polnud meil küsimustki, kas ööraamatukogu korraldada,“ rääkis TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja Olga Einasto. „Kõigile, kes küsivad teraapiakoerte kohta, võin kinnitada, et nad on kindlasti sel korral jälle kohal." Teraapiakoerad on raamatukogus, 4., 8.,11. ja 18. jaanuaril kell 18.

Õppimisse saab pause teha ka vahepeal spordi- ja puhkealal jooksulindil treenides või lauatennist mängides. Samuti on lubanud mõnedel õhtutel kohal olla ülikooli nõustamiskeskus, et jagada soovitusi stressiga toimetuleks.

Ööraamatukogu saab taas teoks koostöös üliõpilasesindusega, kellega detsembri algul korraldati aoraamatukogu. „Olime esmakordselt ühe nädala avatud hommikuti kella 6st,“ ütles Einasto ja lisas, et aoraamatukogu külastatavuse analüüs on valmimas. „Sellest sõltub, kas korraldame seda ka edaspidi.“

Ööraamatukokku oodatakse tudengeid esmaspäevast reedeni kella 9-st 00-ni ja laupäeval ning pühapäeval 12-18.

Olga Einasto
TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja