Ööraamatukogu kestab sel kevadel kauem kui kunagi varem

04.05.2023

Ööraamatukogu, mis tänavu saab juba 20-aastaseks, algab juba 15. mail ning kestab viis nädalat. Kuigi sel perioodil keskenduvad tudengid eelkõige õppimisele, on ööraamatukogul koos TÜÜE-ga kavas korraldada ka mitmeid üritusi.

“Seekordne ööraamatukogu on tähtsa sünnipäeva tõesti sündmusterohkem kui tavaliselt,“ rääkis ülikooli raamatukogu teenindusosakonna juhataja Olga Einasto ja lubas, et viiel nädalal on jagub erinevaid tegevusi kõigile. “Koostöös TÜÜE-ga toimuvad näiteks reedeti stiiliõhtud, ülikooli nõustamiskeskus pakub mitmel päeval töötubasid, kus juhendatakse, kuidas stressirohkel perioodil õppimisega toime tulla. Võin kinnitada, et ka Abi- ja Teraapiaühingu lugemiskoerad on taas kohal.”

Tudengite käsutuses on nii teise kui kolmanda korruse lugemissaalid kui rühmatööruumid, kokku on majas ruumi ligi 1000-le õppijale. Lisaks on eelmisest aastast Tartu linna abiga raamatukogu ette paigaldatud wifi-võrk, seega saavad üliõpilased ilusa ilma korral ka maja ees õppida.

Viie nädala jooksul toimuvate sündmuste kohta saab infot Facebooki ööraamatukogu juubeliaasta lehelt.

Esmaspäevast reedeni on ööraamatukogu avatud hommikul kella üheksast keskööni, nädalavahetustel 12-18. Ööraamatukogu kestab 18. juunini.

Olga Einasto
TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja