ÖÖraamatukogu tuleb taas!

17.05.2016

23. maist 2016 on ülikooli raamatukogu koostöös Tartu Ülikooli Üliõpilaskonna Sihtasutusega (TÜÜSA) avatud kahel nädalal esmaspäevast neljapäevani tavapärasest kolm tundi kauem. Sel ajal avatakse taas ka lastetuba Nimmik-Nummik.

Raamatukogu lahtiolekuajad:
23.–26. mai 09.00–01.00
30. mai–02. juuni 09.00–01.00

Kuni kella üheni öösel on tudengite kasutuses kõik valdkonnasaalide avakogud, rühmatööruumid, kojulaenutus, arvutitöökohad, 2. korruse suur saal ja mõnus õpikeskkond.

Seekord on tudengitel  võimalus ööraamatukogu esimesel õhtul (23.mai) valmistuda eksamiks koos spetsiaalselt välja õpetatud lugemiskoeraga. Sessistressi maandamiseks ja üliõpilaste heaolu tagamiseks pakub TÜ raamatukogu  võimalust kergeks füüsiliseks tegevuseks ja meeleolu tõstmiseks mängida palli siseruumidesse mõeldud Cubey-nimelises seadmes. Pallimängupuur on leiutis, mis on tehtud tudengitelt tudengitele ning mille peamine eesmärk on pakkuda positiivset emotsiooni aktiivse mängu kaudu.

Peale selle korraldab raamatukogu tudengitele 25. maist kuni 2. juunini infootsingumängu, kus osalejate vahel loositakse toredaid auhindu.

Sel ajal kui raamatukogu tagab tudengitele „vaimset toitu“, hoolitseb TÜÜSA nende kehakinnituse eest öisetel tundidel, pakkudes raamatukogu fuajees kohvi ja snäkke. Samuti pakutakse meelt ja keha lõõgastavaid tegevusi– kohal on massöörid, toimub Zumba-tund ning saab vaadata etendust improteatrilt Ruutu10.

Taas on kogu ööraamatukogu ajal avatud ka lastetuba Nimmik-Nummik 2. korrusel ruumis 186, kuhu lapsevanemad saavad tulla õppima koos lapsega. Esmaspäevast neljapäevani kella 17–20 hoolitsevad aga laste eest TÜ raamatukogu töötajad ning TÜÜSA liikmed.

Lastetoas saavad pisipõnnid ronida, sõita autoga, liugu lasta, kodu- jm rollimänge mängida. Peale selle saavad nad puslesid kokku panna, joonistada, lugeda ja muinasjutte kuulata. Lastetuppa on toodud arendavaid ja lõbusaid mänguasju ning raamatuid.

Laste soovitatav vanus on 2 kuni 7 aastat. Lastetoa teenus on tasuta.

Lisainfo:
Olga Einasto
TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja
tel 737 5774
e-post: olga.einasto@ut.ee

Info edastas:
Katriin Kaljovee
TÜ raamatukogu direktori referent
tel 737 5727
e-post: katriin.kaljovee@ut.ee

Jaga seda lehekülge