Prima Vista festivali kunstiprogrammist saab osa juba sel nädalal

03.05.2023

Tänavuse kirjandusfestivali Prima Vista kunstiprogrammi neljateistkümnest näitusest üheksat saab vaadata ülikooli raamatukogus. Esimene neist, Pallase Pallase tekstiiliosakonna näitus „Tahaks suusatama minna“ avatakse juba täna keskpäeval.

Tekstiilieriala tudengite ja nende õppejõu Aet Ollisaare väljapanekul saab vaadata gobelääne. Kolmapäeva pärastlõunal kell 16.30 avatakse raamatukogu II korrusel graafiku ja EKA õppejõu Eve Kase joonistuste näitus „Üksindus ja üksmeel“, graafiku ja Pallase õppejõu Ardo Sägi väljapanek „Sõnumitoojad“ ja Pallase meediadisaini osakonna tudengite graafikanäitus „Sõlm“, Ukraina päritolu eesti kunstniku Nestor Ljutjuki väljapanek „Punane raamat“. Kolmandal korrusel saab aga vaadata kahte fotonäitust – fotograafi ja semiootiku Andrus Kandle väljapanekut „Paigahääli - maastikufotod koos heliga“ ning Pallase õppejõu ja fotograafi Toomas Kalve „Kalvetaarium - plaatkaamerafotod Eesti kultuuri hoidjatest“.

Päev hiljem, reede õhtul avatakse raamatukogu fuajees Pallase I ja II kursuse skulptuuriosakonna tudengite õppetööde näitus „Kujundid ja kujutlused“, mille kuraatoriks on Rauno Thomas Moss. Samal ajal toimuvad teisel korrusel kuraator Maila Käose eestvedamisel valminud Pallase nahadisaini ja restaureerimise osakonna näituse „Aeg“ ning Eesti Köitekunstnike Ühenduse kaheteistkümne Eesti köitekunstniku väljapaneku „Eesti rahva ennemuistsed jutud“, mille kuraatoriks Dorel Sabre, avamised.

Prima Vista 2023. aasta teema „Soovida võimatut“ on ärgitanud nii kirjanikke kui kunstnikke mõtlema, kust lõppeb võimalikkus ning algab võimatus. Kõik festivalil osalevad kunstnikud on teemat avanud globaalses ja sotsiaalses võtmes. Graafik Eve Kask kirjutab: „Unistagem siis võimatust, et keegi ei peaks taluma äärmuslikku eksistentsiaalset üksindust ja et inimkond jõuaks pöörata üksmeelele olulises: päriselt ära ennasthävitavatelt rööbastelt.“

Festivali kunstiprogrammi näitusi saab ülikooli raamatukogus vaadata juuni esimeste päevadeni.

Prima Vista kirjandusfestival toimub tänavu 8.-13. maini.

Edith Herman
kunstiprogrammi koordinaator