Sarja “Kord ja kaos” teine sümpoosion keskendub semiootikale

25.03.2024

Kolmapäeval, 10. aprillil toimub raamatukogu konverentsikeskuse suures saalis ürituste sarja “Kord ja kaos” raames sümpoosion “Maailma tähendusest”, mille teemaks on semiootika.

“Semiootika on üks neljast valdkonnast, millele oma üritustel aasta jooksul rohkem tähelepanu pöörame,” rääkis Sulev Kuuse, üks “Kord ja kaose” töörühma liige. “Semiootika hõlmab väga paljusid eluvaldkondi, seega pole üllatav, et seekordsel sümpoosionil esinevad ettekannetega väga erinevate elualade inimesed – rakubioloogiast klassikalise balletini.” Ettekannetes keskendutakse tähendusele, kommunikatsiooni ja interpretatsiooni protsessidele ning piiri mõiste muutmisele inimese poolt loodud tehiskeskkonnas.  

Konverentsi kava:

11.00  „Tähenduste päritolu ja esteetika biosemiootiline alus“, Kalevi Kull, TÜ biosemiootika professor
11.55  "Kui korras peab olema keel? Tähendustest ja keelekriisist", Birute Lang-Klaas, TÜ eesti keele (võõrkeelena) professor
12.35 "Reeglite täitmise ilu - kord ja kaos klassikalises balletis", Triinu Upkin, Eesti Rahvusballeti baleriin
13.15 Kohvipaus
14.15  „Pärilikkuse aine“, Toivo Maimets, TÜ rakubioloogia professor
14.55 „Mu hundinahk või koeranahk - tont teab?”, Juhani Pütsepp, bioloog ja kirjanik
15.35 „Kvandilise maailma semiootikast“, Enn Kasak, teadusfilosoof ja astrofüüsik
16.15 „Kaootiline kord ja korralik kaos”, Helena Tulve, helilooja ja EMTA heliloomingu professor
 

Sarja “Kord ja kaos” eesmärk on avardada ülikooli liikmeskonna silmaringi ja teadmisi teiste valdkondade kaasaegsetest suundumustest ning pakkuda inspireerivaid elamusi ja mõtteainet. Arutletakse väga erinevatel teemadel ning püütakse leida seoseid valdkondade vahel. Kuulama ja kaasa rääkima on oodatud kõik, kes tahavad maailma enda ümber paremini mõtestada. Sarja töörühma kuuluvad Kärt Summatavet (arvutiteaduse instituut, Delta), Jaak Kikas (Physicum), Sulev Kuuse (Omicum), Krista Aru ja Lilian Mengel (TÜ raamatukogu), Maarja Nõmmik (Philosophicum), Maret Einasto (TÜ Tartu observatoorium) ja Maarja Öpik (Oecologicum).

Esimest sarja "Korda ja kaos" sümpoosionit "Igavene tagasitulek: Kust me tuleme. Kes me oleme. Kuhu läheme." saab järelvaadata siit.

 
Lisateave:
Sulev Kuuse
Ürituste sarja "Kord ja kaos" töörühma liige
737 5060

 

 

Jaga seda lehekülge