Tartu Ülikooli raamatukogu avab uksed 25. aprillil

09.04.2018

Tartu Ülikooli raamatukogu renoveerimise esimene etapp on jõudnud lõpule ning hoone avatakse osaliselt lugejatele 25. aprillil kell 12. Kuigi remont raamatukogus jätkub, saavad tudengid peagi uues keskkonnas kevadiseks eksamisessiooniks valmistuda. 

„Seadsime endale eesmärgi, et üliõpilased peavad selle semestri lõpus saama raamatukogus õppida,“ rääkis TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik. „Vaatamata sellele, et kolmanda korruse lugemissaalide avamine jääb sügisesse, saame me juba nüüd pakkuda tudengitele õpikeskkonda: valminud on erineva suurusega grupitöö ruumid, lisaks oleme teisel korrusel sisustanud ruumid, kus saab lõputöid kirjutada ja eksamiteks valmistuda.“

Tänaseks on raamatukogus renoveeritud fuajee, esimene korrus koos hoidlatega ja teise korruse ruumid. Lisaks on remondi läbinud trepikojad ning paigaldatud on uued liftid, samuti on põhjaliku uuenduskuuri läbinud konverentsikeskus. Majaesisel platsil on teostatud vajalikud ümberehitustööd.

Raamatukogu avatakse esialgu vaid osaliselt. Kõikide kogude avamisega lugejatele läheb veel aega. „Kõik raamatukogu töötajad tegelevad praegu igapäevaselt raamatute puhastamisega ja nende riiulitesse panekuga, aga kuna raamatuid on mitu miljonit, siis on see väga mahukas ja aeganõudev töö. Vabatahtlike näol on meil oma inimeste kõrval selleks tööks olemas arvestatav abi,“  kinnitas Martin Hallik. „Püüame omalt poolt teha kõik, et meie kogud saaks võimalikult kiiresti avatud.“

Kolmanda korruse lugemissaalides ja keldrikorruse hoidlates remont jätkub. Praeguste plaanide kohaselt peaksid ehitustöid teostavad AS Ehitustrust ja OÜ Tallinna Ehitustrust lugemissaalide ja endise kinnise hoidla asemele valmiva avahoidla renoveerimise lõpetama käesoleva aasta sügissemestril. Hankelepingu lõpptähtaeg, milleks peaksid valmis olema kõik maa-alused hoidlad, on 9. jaanuar 2019.

 

Lisainfo:
Herdis Olmaru
TÜ raamatukogu kommunikatsioonijuht
737 5749 

Jaga seda lehekülge