Fr. Puksoo päeval räägitakse nii raamatukogu minevikust kui tulevikuvõimalustest

03.10.2019

Tartu Ülikooli raamatukogu korraldab 18. oktoobril rahvusülikooli 100. aastapäevale pühendatud Friedrich Puksoo päeva “Rahvusülikooli raamatukogu 100”.  

Fr. Puksoo päeva esimese poole ettekanded käsitlevad raamatukogu kauaaegse direktori Friedrich Puksoo elu ja tööd, teises pooles arutletakse aga raamatukogu rolli ja võimaluste üle tulevikus. Teiste seas esinevad Tartu Ülikooli klassikalise filoloogia professor Janika Päll, akadeemik Jüri Engelbrecht, ERR-i kultuurisaadete toimetaja Joonas Hellerma ja kultuurilehe Sirp peatoimetaja Kaarel Tarand.

Samuti antakse sel päeval üle Fr. Puksoo auhind, millega tunnustatakse 2017. ja 2018. aastal ilmunud parimat raamatuloo, raamatukogunduse või bibliograafia-alast tööd. 

Konverentsikeskuse ees saab vaadata ka Fr. Puksoole pühendatud näitust, mille koostas TÜ raamatukogu käsikirjade ja haruldaste raamatute osakonna raamatukoguhoidja Aili Bernotas.

Fr. Puksoo asus raamatukogu direktorina tööle 1920. aastal. Tartu Ülikooli eestikeelseks muutumise tõttu moodustas ta uued kogud: eestikeelne raamat, perioodika, uuem väliskirjandus. Tema teeneks on ka aluse panemine Eesti rahvusbibliograafiale.

Fr. Puksoo päeva kavaga saab tutvuda siin.

 

Lisainfo:
Malle Ermel
TÜ raamatukogu käsikirjade ja haruldaste raamatute osakonna juhataja
737 5744

Jaga seda lehekülge