Raamatukogu ootab tudengeid detsembri esimesel nädalal aoraamatukokku

13.11.2023

Esmakordselt ajaloos on raamatukogu detsembri ühe nädala tööpäevadel avatud ka varastel hommikutundidel. Aoraamatukogu, mida korraldatakse koos üliõpilasesindusega, on 4.-8. detsembrini avatud kella 6-21. 

“Aoraamatukogu võib naljatades nimetada ööraamatukogu nooremaks vennaks,” sõnas TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja Olga Einasto. “Selle kahekümne aasta jooksul, mil oleme ööraamatukogu korraldanud, on ikka aeg-ajalt jutuks tulnud, et mõned tudengid tahaks hoopis vara hommikul ehk aovalges meie juurde õppima tulla. Mõtlesime, et proovime sel aastal ära!”. Einasto sõnul oli üliõpilasesindus kohe valmis korraldamisel kaasa aitama ja nii oli otsus tehtud.

“Eks aoraamatukogu edasine saatus ehk see, kas ka tulevikus saab varahommikul meie juures õppida, sõltub sellest, kui paljud selle viie päeva jooksul siia tulevad,” rääkis ülikooli raamatukogu direktor Krista Aru. “Olles ise samuti nn hommikuinimene, mõistan ma neid väga hästi, kes päikesetõusu ajal juba aktiivset mõttetööd teevad.”

Nii ootabki raamatukogu üliõpilasi detsembri esimese täisnädala tööpäevadel majja juba alates kella 6-st. Kuna maja on varastel hommikutundidel eriti vaikne, on see väga hea võimalus teha rahulikku keskendumist nõudvat õppetööd.

Traditsiooniline ööraamatukogu alustab aga uue aasta teisel päeval ning kestab kolm nädalat.  Siis on raamatukogu tööpäevadel avatud kella üheksast hommikul kuni keskööni.

 

Lisateave:
Olga Einasto
Raamatukogu teenindusosakonna juhataja
737 5774

Jaga seda lehekülge