TÜ raamatukogu korraldab teadusandmete seminari

26.03.2019

TÜ raamatukogu koos DataCite Eesti konsortsiumiga korraldab 9. ja 10. aprillil Tartu Ülikooli raamatukogus (W. Struve 1) rahvusvahelise seminari „FAIR Data – the Key to Sustainable Research“  („FAIR andmed – elujõulise teaduse alus“).

„Nagu varasematelgi aastatel, korraldame ka tänavu teadusandmete haldamise ja kasutamise võimaluste teemalise seminari,“ rääkis TÜ raamatukogu erialainfotalituse juhataja Lilian Neerut. „Ootame sellele osalema teadlasi, doktorante, rahastajaid, teadusadministraatoreid ning kõik teisi huvilisi.“

Kui esimese päeva sisustavad ettekanded nii kohalikelt kui ka rahvusvahelistelt ekspertidelt, siis teisel päeval käsitletakse konkreetseid tööriistu oma teadusandmete haldamiseks: elektroonilisi laborimärkmikke ning ruumiandmete standardeid. Töötoad viivad läbi Delfti Tehnikaülikooli andmehalduse spetsialistid.

Seminari töökeeleks on inglise keel.

Seminari kava ja registreerimine: https://utlib.ut.ee/fair-data-key-sustainable-research

Üritust toetab OpenAIRE.

Lisainfo: